• Teaser
Během posledního večera jste mohli být součásti PechaKucha Night spolu s těmito prezentujícími:

 • Radovan Auer

  Radovan Auer umění netvoří, ale celý život se ho snaží dostat k lidem. Začalo to na karlovarském festivalu, pokračovalo produkcí a propagací českých filmů, a přes marketing Evropského hlavního města kultury Plzeň se dostal ke své práci snů.
 • Zara Wildmoons

  Do světa fotografie, umění, módy a poetiky nás přenese Zara Wildmoons. Zara je art-fashion, portrétní a umělecký fotograf a konceptuální umělec. V současnosti pracuje a žije v ateliéru v budově bývalé továrny v Praze na Smíchově, ale můžete ji zastihnout v Londýne, Paříži nebo Miláně. Původně vystudovala a věnovala se grafickému designu.
 • Filip Koryta

  Filip Koryta (*1989) – původem ze Sokolova, usídlený v Plzni; absolvent PEF ZČU (učitelství českého jazyka a literatury a psychologie pro SŠ); slamer vystupující pod pseudonymem Dr. Filipitch (mistr ČR 2017, mistr ČR v duoslamu 2017 a 2018); básník, prozaik, dramatik, písňový textař, hudebník, moderátor, festivalový a eventový produkční; autor básnických sbírek Chlípnost a S tebou a bez tebe a sbírky slamových textů Test tvojí trpělivost.
 • Václav Kuneš

  Václav Kuneš je zakladatel a umělecký ředitel 420PEOPLE, choreograf, tanečník. Po absolutoriu na pražské Taneční konzervatoři v roce 1993 získal angažmá v Nederlands Dans Theater.
 • Anna Mašátová

  Hudební publicistka, historička umění a manažerka česko - běloruského dua Zabelov Group. Je členkou týmů české hudební proexportní kanceláře SoundCzech a showcase festivalu Czech Music Crossroads, místopředsedkyní Music Managers Forum Czech Republic, zasedá také v grantové komisi Ministerstva kultury pro Alternativní hudbu. Aktivně se podílí na vzdělávaní a mentoringu hudebníků a hudebních profesionálů.
 • Aleš Zemene

  Aleš Zemene a.k.a. Rootkit (CZ) - je tvůrce audio / vizuálních / interaktivních instalací, a producent kulturních událostí. Vystudoval IT First l.t.d. v Londýně.
 • Klára Khine

  Klára Khine je další inspirativní osobností, která našla odvahu a vystoupí na PechaKucha Night Mariánské Lázně Vol. 21. Mnohým v Mariánských Lázní ji není třeba představovat, avšak málokdo ví, jak rozmanité je její portfolio.
 • Václav Havelka

  Zpěvák, skladatel, manažer a producent. S hudební tvorbou začal už koncem 90. let, nejdříve jako zpěvák, později i jako kytarista. Po civilní vojenské službě žil tři roky ve Velké Británii.
 • Robin Kašpařík

  Filmový režisér Robin Kašpařík je předposledním prezentujícím, kterého Vám představujeme. Film ho fascinuje od dětství a je pro něj magie, která má sílu dotknout se duše diváků. Jeho horor Seance (2009) získal cenu za nejlepší krátký film na festivalu Dark Carnival v USA. Jako první Čech dostal svolení od Stephena Kinga zfilmovat jeho povídku JSEM BRÁNA (2017).
 • Mjolk architekti

  Do Mariánských Lázní dorazí nejmladší frakce libereckého studia Mjolk architekti. Družstvo s proměnným množstvím hráčů se věnuje tvorbě architektury, kterou nejlépe charakterizuje severská koncepční jednoduchost, materiálová pravdivost a mladická rozvernost.

18.03.2016
Eldorádo

Kolik toho zvládnete říct za 20 vteřin? A co všechno za 20x20 vteřin? Formát známé PechaKucha Night není jednoduchý, naši kreativci jej ale opět hravě zvládli.

Další, v pořadí již devátá PechaKucha [pečakuča], se odehrála v legendárním undergroundovém sálu baru a restaurace Eldorádo 18. března 2016. Během večera vystoupilo 11 prezentujících:


01 Tereza Jurečková / svět očima lidí bez domova
02 Milena Dopitová / vynikající autorka objektů, instalací, videí a fotografií
03 Petr a Alice Stehlíkovi / majitelé designového obchodu Originál v Plzni
04 MMM - architekti / architektonický ateliér
05 Breathing friend / antistresová dýchací pomůcka
06 Pavel Fuksa / kreativní ředitel, ilustrátor a designér
07 Pavel Kučera / hudební publicista, dramaturg, scenárista
08 Eva Fojtů / stavba školky a komunitního centra v Africe
09 Martin Kunc / produktový design a organizátor PKN Žďár nad Sázavou
10 Milan Plešinger / filmový výtvarník tělem i duší
11 Josef Sedloň / hudební vizionář, rádiový moderátor a hudební redaktor


Co je PechaKucha?

Projekt PechaKucha [peča kuča] vymysleli a uvedli v život v roce 2003 v Tokiu architekti Astrid Klein a Mark Dytham, zakladatelé architektonického studia Klein Dytham Architecture.

Jejich záměrem bylo vytvořit prostor pro setkávání architektů, designérů, grafiků, výtvarných umělců, teoretiků a techniků, prostor pro výměnu zkušeností a informací o novinkách v oboru, prostor pro komunikaci s veřejností.

“Dejte do ruky architektovi mikrofon, a jste lapeni na hodiny”, popisuje počátek hledání formy a svoje dosavadní zkušenosti s prezentacemi Mark Dytham. Aby byla tato hrozba vyloučena, hledal formát, který by byl jasně daný. Klíč dostal jméno PechaKucha (japonský výraz pro zvuk konverzace): každý mluvčí má k dispozici 20 obrázků a každý z nich může komentovat na ploše 20 vteřin; 6 minut a 40 vteřin ho tak dělí od nástupu jeho následovníka.

 

KDsvihakml

 

PechaKucha is devised and shared by Klein Dytham architecture 
Projekt je realizován za finanční podpory města Mariánské Lázně