18.9.2015
Bývalá dětská léčebna Miramonte

Připravili jsme pro Vás hned dvě akce v unikátním prostoru bývalé dětské léčebny Miramonte. V pátek 18.9.2015 PechaKucha Night - 7. v pořadí. Asi není již potřeba moc připomínat, že se jednalo o nabitý večer kreativci, kteří měli přesně 20 obrázků po 20 sekundách na to, aby publikum zaujali.

Během večera vystoupili:

TEREZA LIŠKOVÁ
DESIGNED&CRAFTED
MLADÍ OBČANÉ
BET ORTEN
MÁŠA DUDZIAKOVÁ
JOHANA ŠVARCOVÁ
PETR BABÁK
ONDŘEJ URBANEC
ŠVIHÁK

V sobotu 19.9. proběhla na Miramonte druhá část šviháckého programu. Od 20:00 jste mohli zavítat na filmový galavečer, který byl zároveň první projekcí upozorňující na chystaný Marienbad Film Festival. Ten by se měl konat v příštím roce, s cílem vrátit do Mariánských Lázní atmosféru několikadenního filmového svátku. V rámci večera se uskutečnil v sále 110 let staré budovy projekce studentského filmu Johany Švarcové Cizí příbuzní, následovalo dílo režijní legendy Stanleyho Kubricka Osvícení. Atmosféru filmu tak skvěle doplnil prostor opuštěného hotelu, který poslední roky sloužil jako léčebna dětí.

Po skončení obou snímků se zdmi budovy rozezněl industriální pop zpěváka Kittchena, který nedávno vydal kritiky velmi dobře přijatou desku Kontakt. Celý galavečer zakončilo experimentální duo Space Love, které od návratu z Londýna připravilo velké množství vizuálního materiálu a hudby, pohybující se někde mezi nebem a zemí.

KDsvihakml

 

PechaKucha is devised and shared by Klein Dytham architecture 
Projekt je realizován za finanční podpory města Mariánské Lázně