16.03.2018
Městské divadlo / jeviště

PechaKucha [pečakuča:] Nights  je čím dál tím známější projekt, který spolek švihák pořádá v Mariánských Lázních již 4. rokem. Konal se na 15 různých místech a vystoupilo na něm přes 150 prezentujících ze všech možných oborů. Pravidelný návštěvník PechaKucha Nights mohl zavítat do běžně přístupných prostor Anglikánské kaple či Kina Slavia, stejně tak mohl probádat místa, která jsou již několik let uzavřená. Dosud šlo především o kdysi věhlasnou kavárnu Panorama nebo kousek pod ní stojící bývalou dětskou léčebnu Miramonte

V pátek 16.března 2018 se akce vrátila do Městského divadla, které měli návštěvníci možnost vidět z jiné perspektivy, než jsou zvyklí. „Měla jsem několikrát možnost pohybovat se v zákulisí divadla a tento prostor mě vždy fascinoval. Uspořádat zde PechaKuchu se nabízel. Jsme rádi, že díky vstřícnosti provozovatele a personálu divadla, můžeme 16. PechaKuchu uskutečnit právě na jevišti. Celý večer se bude odehrávat před železnou oponou, která váží 2,5 tuny“ uvedla Markéta Monsportová ze spolku švihák. “Účast zajímavých osobností slibuje nevšední kulturní zážitek. Večer bude zakončen afterpárty, která se bude odehrávat samozřejmě v divadle. Pivní pauza je nezbytnou součástí každé PechaKuchy, proto nebude chybět oblíbený bar.”

Během večera vystoupili:

01 Vojtěch Mašek
02 Anna Štěpánková a Tereza Rosalie Kladošová
03 Studio Rote
04 Martin Kontra
05 Benjamin Tuček
06 Barbora Kropáčková
07 Brigada
08 Zasetykytary
09 David Kolovratník
10 Pavel Klusák
11 Lukáš Havlena a Hannah Saleh

01
02
03

 

KDsvihakml

 

PechaKucha is devised and shared by Klein Dytham architecture 
Projekt je realizován za finanční podpory města Mariánské Lázně